Zadbajmy o przeżycie duchowe

Pierwsza Komunia Święta jest dla dzieci oraz dla ich rodzin bardzo dużym wydarzeniem. Przede wszystkim powinno to być wydarzenie duchowe. Niestety w Polsce się przyjęło, że komunia to przede wszystkim prezenty. Jest to ogromny błąd. Kto to powiedział, że komunia musi się wiązać z ogromnym wydatkiem? Nie musimy przecież dziecku kupić na komunię drogiego roweru czy też quada. Za niedługo prezenty będą już kosztowały kilka tysięcy złotych. Nie idzie to w dobrą stronę. Jest to ważne wydarzenie, z którego powinno dziecko mieć pamiątki komunijne. Bez dwóch zdań taką pamiątką na pewno nie jest quad.

Najlepsze pamiątki komunijne

Jakie zatem kupić dziecku pamiątki komunijne? Na pewno świetnie się sprawdzą różnego rodzaju książki. Jest tyle przepięknych książek o tematyce religijnej. Na pewno w pierwszej kolejności powinniśmy zadbać, aby nasze dziecko miało porządną Biblię. Biblia jest najważniejsza. Możemy wykorzystać Pierwszą Komunię Świętą do jej zakupu. Na pewno powinna to być twarda oprawa. Co więcej powinniśmy zadbać o jakąś fajną dedykację. Będzie to tym bardziej pamiątka dla dziecka z tego ważnego wydarzenia. Co jeszcze możemy zaproponować? Gdy nasze dziecko lubi wiersze możemy wybrać tomik poezji dla dzieci. Nie są to tylko wiersze religijne, ale o ogólnej tematyce.

Gdy powyższe pozycje nam się nie spodobały, to możemy zakupić Pismo Święte czy też Boże Drogowskazy. Zarówno z jednej pozycji, jak i także z drugiej dziecko wyciągnie wiele dla siebie. Nauczy się odróżniać dobro i zło oraz będzie potrafiło się w tym wszystkim odnaleźć. Powinniśmy pamiętać, że dzieci po Pierwszej Komunii Świętej przechodzą do nowego etapu, który powinien cechować się już nieco większą dojrzałością. Dzieci wiedzą już czym jest grzech i powinny od niego się odwracać i robić wszystko co w ich mocy, aby nie mieć zbyt dużo ich na swoim koncie. Co jak co, ale Boże drogowskazy będą dla niego pomocne.

Na pewno nie powinniśmy jako rodzice odwracać dziecka od kościoła. Powinniśmy pokazać mu jak wygląda życie w zgodzie z kościołem i Bogiem. Wraz z biegiem czasu może ono zdecydować czy będzie kontynuowało tę drogę, a może jednak postawi na coś zupełnie innego. Z drugiej jednak strony nie można dziecka do niczego zmuszać. Byłoby to niepoważne. Wiemy doskonale, że na siłę nie jesteśmy w stanie zrobić nic. Szczególnie gdy mowa o upartym dziecku. Pamiętajmy doskonale o tym i wiedzmy, że nikt nie jest idealny. Mimo wszystko pamiątki komunijne z komunii są wręcz idealne.

Ręka plik wektorowy utworzone przez freepik - pl.freepik.com