Należy zdawać sobie sprawę, że zarówno rodzice, jak i zaproszeni goście na przyjęcie związane z Pierwsza Komunią Świętą z roku na rok dążą do tego, by prezent mógł posłużyć dziecku możliwie, jak najdłużej. Świetnym rozwiązaniem może być książka. Warto również zaznaczyć, że nie jest konieczne kupowanie tradycyjnej wersji Pisma Świętego, śpiewników czy modlitewników. Na jakie pamiątki komunijne warto się zdecydować? Jaki prezent sprawie dziecku zdecydowanie największa satysfakcję?

Biblia domowa z obwolutą. Jezus Miłosierny

Warto mieć świadomość, że Biblia domowa jest niezwykle ekskluzywnym wydaniem zarówno Starego, jak i Nowego Testamentu. Koniecznie trzeba podkreślić, że zawiera aż 121 fantastycznych ilustracji Gustave a Dor, które nawiązują do ważnych dla religii XIX-wiecznych wydań. Należy również zaznaczyć, że specjalne strony, które zostały przeznaczone do notowania istotnych wydarzeń rodzinnych powodują, że omawiane wydanie Biblii może być prawdziwą wielopokoleniową kronikę rodzinną.

Dodatkowo trzeba zaznaczyć, że prezentowane wydanie przetłumaczył nawet biskup Kazimierz Romaniuk. Nie wszyscy wiedzą, że jest to jeden z najbardziej wybitnych polskich biblistów. Ponadto godny uwagi jest również fakt, że jest to pierwszy od prawie 400 lat przekład Biblii tylko przez jednego tłumacza na język polski. Warto również wiedzieć, że w omawianej Biblii znajduje się nawet osobiste błogosławieństwo św. Jana Pawła II dla rodzin, które razem czytają słowo Boże. Rekomendowane jest także zdecydowanie się na zakup dziecku tego egzemplarza ze względu na bardzo atrakcyjną szatę graficzną.

Moja Pierwsza Komunia Święta

W książce znajdują się zarówno cytaty, jak i historie biblijne od stworzenia świata, przez mękę i zmartwychwstanie. Dzieci mogą być tym samym prowadzone praktycznie prosto do Jezusa Chrystusa, który będzie na nich czekał przy samym ołtarzu. Z kolei niezwykle krótkie dziękczynienia znajdujące się na końcu każdego z rozdziałów, a także modlitwy, którymi został wzbogacony tekst umożliwiają dzieciom na zdecydowanie lepszego przygotowania się do spotkania.

Wojtyła. Nadzieja Polaków

Koniecznie trzeba zaznaczyć, że w omawianej książce znajdują się fotografie Karola Wojtyły, które do tej pory nie były jeszcze znane. Nie wszyscy wiedzą, że wspomniane fotografie zostały wykonane przez Mieczysława Żbika. Klimatu dodaje oczywiście niezwykły nastrój panujący w latach 70-tych XX wieku. Część dorosłych doskonale pamięta modlitwy podczas komunizmu, które były demonstrowane na ulicach królewskiego miasta.

Ręka plik wektorowy utworzone przez freepik - pl.freepik.com